Hlavní stránka Osobnosti Galaktického Impéria
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Je lží, že Impérium dělalo z lidí nevýrazné, slaboduché a neschopné jedince (pokud nepočítáme Povstalce). Důkazem jsou níže uvedení!


Seznam osobnostÍ

Boba Fett

Císař Palpatine

Darth Vader

Mara Jade

Princ Xizor

Velkoadmirál Thrawn

Velkomoff Tarkin


Velkoadmirál Thrawn

Thrawn se sepjatýma rukama

Thrawnův portrét

thrawnst.mp3


Velkoadmirál Thrawn (Mitth'raw'nuruodo)

Velkoadmirál Thrawn byl přes svoji příslušnost k nelidskému druhu Chissů neskutečně geniální stratég. Do kontaktu s Impériem se dostal, když pomohl císařovu poradci Kinmanu Dorianovi zničit průzkumnou výpravu rytířů Jedi s označením Outbound Flight. Za svůj hrdinský čin byl ovšem svým druhem vyhoštěn na okraj chisské říše.

Po deseti letech se Mitth'raw'nuruodo opět střetl s Impériem, neozbrojený pokořil celý imperiální výsadkový tým, který se ocitl na jeho exilové planetě. Imperiální kapitán Parck, který byl schopnostmi cizince s modrou kůží a červenýma očima zcela ohromen, Mitth'raw'nuruoda přivedl před trůn císaře Palpatina.

Císař svým bystrým zrakem rozpoznal jeho potenciál a Thrawnova hvězda začala strmě stoupat vzhůru. Bohužel během klíčových okamžiků střetnutí s Povstalci byl Thrawn zaneprázdněn činností, kterou mu svěřil císař - mapováním Neznámých oblastí galaxie. Kdoví jak by skončila bitva o Endor, kdyby tenkrát velel flotile Thrawn. Určitě nikoli takovým fiaskem. Ještě před bitvou o Endor byl Thrawn povýšen na velkoadmirála.

Po Endoru se Thrawn vrátil na svoji pevnost Ruka Thrawnova na Nirauanu, která byla základnou jeho operací v Neznámých oblastech. Zde také obnovil kontakt s Říší Chissů.

Po porážce Ysanne Isard v bactové válce se poslední velkoadmirál vrátil a započal kampaň za znovudobytí Impéria. Naprosto brilantně využil trumfů, které objevil v císařově skladišti na Waylandu. Klonovací válce, maskovací zařízení i šílený temný Jedi Joruus C'baoth ho vedli vstříc vítězství. Dokonce se málem zmocnil Coruscantu.

Podobně jako císař, i velkoadmirál Thrawn padl rukou zrádce. Leia Solo vzbouřila noghrijské služebníky Impéria, kteří se obrátili proti svému chlebodárci. Uprostřed bitvy člen Thrawnovy ochranky probodl velkoadmirálovo srdce.

Později proběhlo spiknutí, v němž se moff Disra, klon císařského gardisty Grodina Tierce a kouzelník Flim pokusili imitovat velkoadmirála Thrawna. Záhy se ovšem ukázalo, že šlo opravdu o podvrh.

Nicméně velkoadmirál měl doopravdy plán na své znovuzrození. Umístil totiž svůj klon do své pevnosti Ruka Thrawnova, aby za deset let od jeho smrti vedl imperiální armádu. Naneštěstí místnost, ve které klon vyrůstal, byla zničena a klon zahynul.

Thrawn byl skoro-člověk, který disponoval schopnostmi pro ovládnutí celé galaxie. Navíc byl prototypem dokonalého imperiálního gentlemana, velice se zajímal o umění mnoha ras a kultur. Traduje se dokonce legenda, že z pouhého obrazu dokázal vycítit vojenskou mentalitu rasy autora díla. Nebýt oné nešťastné zrady, velkoadmirál Thrawn se mohl stát vládcem galaxie. Jediné, co by mu scházelo, bylo to, že nevládl Silou, tak jako císař. Tudíž by se musel v případě svého triumfu obklopit ambiciózním okruhem lidí zběhlých v jejím užívání, a to by mohlo v důsledku vyústit v jeho svržení nějakým šílencem typu Joruuse C'baothe. Možná.

Každopádně ve velkoadmirálu Thrawnovi přišlo Impérium o další zcela výjimečnou osobnost.

 

Portrét velkoadmirála