Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Pálící stormtrooper

Stormtrooper vyvedený technikou High-key

letseeid.mp3

wasinpod.mp3


Stormtrooper

Pěšáci Impéria jsou příkladem dokonalé práce výcvikových zařízení. Skvělý výcvik, bezpodmínečná poslušnost a obětavost. Tvoří nenahraditelnou složku flotily i pozemních vojsk. Každý stormtrooper přesně ovládá nejen svoji zbraň, ale i ideje Nového Řádu.

Obě divize stormtrooperů (pozemní i flotila) se dělí do podobných útvarů. Nejmenší je oddíl, následují četa, rota, prapor, pluk a legie, přičemž prapor se sestává z 820 stormtrooperů.

Každý stormtrooper je oblečen v bílém brnění, které mu umožňuje přežít i v extrémních podmínkách. V přilbě je zabudován širokorozsahový comlink. Důstojníci mají navíc oranžový nárameník. Mezi standardní výzbroj patří blasterová pistol či puška.

Různorodé podmínky planet Impéria si žádají různorodé specializace. Kromě standardních stormtrooperů existují lehce ozbrojení průzkumníci, k nimž neodmyslitelně patří speedbiky.

Seatroopeři, vybavení modifikovaným brněním průzkumníků, dýchacími přístroji, ploutvemi a náhlavními světly, jsou trénováni pro podvodní prostředí. Bravurně ovládají jízdu na různých podvodních skútrech.

Snowtroopeři mají uniformu upravenou pro extrémní mrazy - obsahuje ochranný plášť proti větru a vytápěcí jednotku.

Sandtroopeři mají spíše než upravenou uniformu poněkud volnější vzorec chování.

Přestože uniforma běžných stormtrooperů poskytuje částečnou ochranu před působením volného vesmírného prostoru, na operace v něm se orientují spacetroopeři. Jejich postroje jsou robustní, vybavené pohybovým aparátem a hlavně širokým arsenálem zbraní. Jejich primárním úkolem je výsadek na nepřátelská vesmírná plavidla a jejich obsazení.

Pro podmínky v extrémní radiaci jsou radtroopeři vybaveni reflexivními, olověným polymerem pokrytými obleky.

Dalšími skupinami jsou létající airtroopeři, podzemní raziči tunelů a magnatroopeři, kteří mají za úkol potírat vzpoury na těžařských vulkanických světech.

Agent Imperiální rozvědky Blackhole měl v područí stormtroopery s netradičním černým brněním, které díky použití stygian-polymerové substance klamalo analytické senzory.

Bohužel po pádu u Endoru začalo Impérium trpět obrovským nedostatkem lidských zdrojů, to se nejvíce projevilo právě v počtu stormtrooperů. Tak se pohled na geometricky přesně orientované šiky bílých uniforem stál čím dál tím vzácnější.