Hlavní stránka Temná strana Síly a její vliv v Impériu
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

"Kdybys poznal pravou sílu Temné strany ..."


Úvod

Volání Temné strany


PrŮvodce nositeli TemnÉ strany

Adepti Temné strany

Císařovy Ruce

Císařská garda a Císařští Nejvyšší Ochránci

Imperiální inkvizitoři

Imperiální strážci

Proroci Temné strany

Šerá akademie

SÍly TemnÉ Strany

Blesky

Škrcení, stisk a drcení


Jacen a Jaina, Tamith Kai, na pozadí se stanicí Šeré akademie

Falešný hologram císaře Palpatina


Šerá akademie (Shadow Academy)

Šerá akademie byla institucí, která vznikla pod záštitou Druhého Impéria, v jehož čele stál falešný hologram císaře Palpatina, nastrojený nepravými gardisty. Přes lež, kterou bylo Druhé Impérium obestřeno, Šerá akademie byla jistou dobu velmi úspěšnou organizací. V čele akademie stál Temný Jedi Brakiss. Jako pomocnice mu sloužila dathomirská Sestra noci Tamith Kai, která též přísahal věrnost Druhém Impériu. Výcvikovým střediskem Šeré akademie byla mobilní vesmírná stanice osazená výkonným zbraňovým systémem, hypermotorem a maskovacím zařízením. To jí například umožňovalo po jistý čas tajně pobývat i na stacionární orbitě centra "novorepublikové" moci - Coruscantu.

Díky vlivu Druhého Impéria začali na Šerou akademii brzy proudit množství studentů. Ti, kteří neměli žádné schopnosti v Síle, se stali členy sborů stormtrooperů náležících akademii. O ostatní se postaral instruktorský tandem Kai - Brakiss, kteří se vzájemně doplňovali svými výcvikovými metodami. Společnými silami se jim podařilo vycvičit překvapivě velký počet studentů, kteří se postupně seznamovali s taji Temné strany. Výcvik byl pozvolný, s růstem schopností učedníků rostla i jejich závislost na Temné straně.

Bohužel historie Šeré akademie skončila záhy po jejím střetu s učedníky Skywalkera, když Brakiss odhalil spiknutí s falešným císařovým hologramem. Vesmírná stanice akademie vzápětí explodovala.

Dathomirská Sestra noci