Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Portrét RA-7

Polodetail RA-7

RA-7 a loupeživý primitivní Jawa

Hlava RA-7


RA-7

Společnost Arakyd Industries si v Impériu udělala skvělé renomé svými modelovými řadami vojenských a bezpečnostních droidů. Za odměnu tak byla tato firma poctěna tím, že jí byla nabídnuta zakázka na výrobu osobních služebních droidů pro nejvýše postavené imperiální důstojníky.

Arakyd Industries však místo zcela exkluzivních robotů začala dodávat droidy typu RA-7. Jejich největší vadou byl kromě podprůměrné programové výbavy především mírný nedostatek estetické kvality, kterou oplývali droidi konkurenční společnosti Cybot Galactica. RA-7 nebyli důstojníky Galaktického Impéria příliš oblíbení nejen díky svému hmyzímu vzhledu, ale také kvůli pochybným zvěstem, které o nich kolovaly.

Mezi důstojníky se totiž po několika zprávách o uvěznění majitelů RA-7 (z důvodu zrady) začalo proslýchat, že RA-7 jsou nastražení špióni Imperiálního bezpečnostního úřadu. Mnozí soukromí milující důstojníci tak začali v tichosti a velmi příhodně přeřazovat droidy na jiná místa či je dokonce ztrácet. Bylo to totiž snazší a diskrétnější, než se je pokusit přeprogramovat a riskovat tak označení "zrádce".

Dnes už je možné přiznat, že RA-7 byli opravdu produktem domluvy Arakyd Industries a ISB. V primárním programovém jádru každé jednotky RA-7 byl ukryt tajný dokumentační a sledovací modul. RA-7 tak byli instruováni, aby se vždy jednou za čas spojili se svým kontaktem v ISB pomocí nenápadného šifrovaného signálu.