Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


MSE-6

Vláček MSE-6

MSE-6 podruhé


MSE-6 ("myšdroid")

Neexistuje snad jediná loď flotily, ve které by nebylo těchto pištících a bojácných droidů zapotřebí. Myšdroidi, kteří vypadají jako popojíždějící převrácená schránka na nářadí, jsou nepostradatelní nenápadní poslíčci a drobní údržbáři, kteří jako černé myšky projíždějí po svých určených prostorách a oživují tak přísné prostředí na palubách.

Tito roboti byli navrženi k mnoha účelům, ale k současnému plnění pouze jedné funkce. Z jejich schránek se vysouvají článkované manipulátory a mají jednu modulární kruhovou matici, která obsahuje jednu konkrétní dovednost. Mezi běžné dovednosti balíčky pro MSE-6 patří běžný úklid, bezpečnostní funkce, základní opravy a komunikace. Zajímavostí je, že se skupinka myšdroidů může spojit do jednoho malého vláčku s více dovednostmi.

Myšdroidi slouží také jako průvodci, kteří ve spletitých strukturách typu Hvězda smrti vodí jednotky na správná stanoviště. K tomuto účelu pak musí být MSE-6 vybaveni přesným plánem určené oblasti. Aby se zabránilo tomu, že bezbranný myšdroid bude odchycen a analyzován nepřítelem kvůli zmíněným plánům, tak každý takovýto MSE-6 má zabudovanou autodestrukční reakci. Vedlejším projevem tohoto programu je silný pud sebezáchovy, který se projevuje při setkání se sebemenším rizikem.

Droidi MSE-6 byli vyvinuti již zaniklou společností Rebaxan Columni, která byla v rukou zástupců hlodavčího druhu Chadra Fanů. Měli se stát roztomilou součástí mnoha domácností, místo toho však byli zákazníky považováni za nepříjemné jako ... myši. Společnost Rebaxan Columni tak vytvořila miliardy MSE-6, které kupující nesnášeli. Firmě nezbývalo nic jiného, než částečně nehradit ztrátu tím, že prodala za sníženou cenu celou zásobu myšdroidů Galaktickému Impériu. Imperiální flotila, která se pod rukou císaře Palpatina rychle rozrůstala na obrovské množství lodí, ihned pohotově přijala tuto nabídku a zařadila tyto droidy prakticky na všechny typy plavidel. Myšdroidům se tak dostalo obrovskému zadostiučinění.