Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Přilétající Lambda shuttle

Lambda zezadu

Přistávající Lambda


Raketoplán třídy Lambda (Cygnus Spaceworks Lambda-class shuttle)

Typ Lambda se stal standardem v imperiální vládní a vojenské přepravě. Na palubě těchto raketoplánů cestovali jak bezvýznamní místní hodnostáři, tak i císař Palpatine, který velmi oceňoval neobvykle odolný a výkonný štítový systém plavidla.

Ačkoli Lambda sdílela trojkřídlé uspořádání s lidovým Incom T-16, při příletech do hangárů imperiálních křižníků vždy vyzařovala jistou vznešenost. Mohlo za to snad unikátní skládání spodních křídel při přistávání či neobvyklé umístění výstupní plošiny pod nosem raketoplánu. V každém případě šlo o jedno z nejelegantnějších plavidel, jaké bylo možno v imperiálním prostoru vidět.

Trojkřídlá konstrukce, která se objevila již u republikového předchůdce Lambdy - u Thety, má také nezanedbatelnou výhodu při letech v atmosféře, kdy se loď vyznačuje výborným letovým komfortem, ačkoli není primárně určena pro planetární transport.

Oproti běžným transportním lodím disponovaly raketoplány třídy Lambda i neobvykle rozměrným a výkonným energetickým zdrojem. Jím vytvářené obrovské energie umožňovaly provoz vysokého počtu střeleckých pozic, které z raketoplánu v případě napadení dělaly více než schopného protivníka. Otočné laserové střelecké věže na přední hraně spodních křídel dávaly lodi široký výběr palebných úhlů, děla na zádi a přídi představovala sekundární palebnou sílu.

Shodou náhod sehrál tento typ raketoplánu smutnou roli při zničení Druhé Hvězdy smrti. Za pomoci podvržených vstupních kódů a benevolence císaře i lorda Vadera se totiž podařilo malému povstaleckému komandu proniknout imperiální obranou Endoru. Použili k tomu právě raketoplánu třídy Lambda s názvem Tydirium.