Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Detail IT-O

IT-O a princezna

IT-O vedle lorda Vadera


IT-O

Tito droidi našli v době Povstání výborné uplatnění. Právě s pomocí těchto vznášejících se výslechových droidů se Galaktickému Impériu podařilo rozlousknout četná tajemství nepřátel, neboť jen nemnozí byli schopni odolat brutálnímu fyzickému a duševnímu nátlaku, který se snoubil se schopnostmi IT-O.

Černý IT-O má sférický tvar, pohybuje se pomocí repulsoru. Obsahuje dokonalý arzenál příslušenství, které pomáhá při vyšetřování - mučící nástroje (silové nůžky, sonické mučidlo, elektrošokové vybavení, maso trhající klepeta, kyselinové trysky, aj.) i přesvědčovací. Injekční rezervoár IT-O, který je napojen na hypodermickou jehlu, lze totiž naplnit drogami (např. Bavo 6 či OV600) i sérem pravdy.

IT-O byl využit i při výslechu princezny Leii na palubě Hvězdy smrti. Ta však se štěstím přeci jen IT-O odolala, nebyla na ní totiž použita technika přímého působení bolesti.

IT-O je dílem Imperiálního bezpečnostního úřadu. Přestože byl konstruován primárně jako jednoúčelový výslechový nástroj, v pozdějších letech byl Impériem využíván i k zabezpečení stísněných prostor (klimatizačních šachet a potrubí) v případě individuálního nepřátelského vniknutí.