Hlavní stránka Organizace, instituce, galaxigrafie, ...
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Galaktické Impérium je svět, který má své zákony. Ten svět lze zkoumat z mnoha a přesto nikdy nevystihnete vše.


Galaxigrafie

Galaxie

Imperial City (Coruscant)

Byss


Organizace a instituce

COMPNOR a ISB

Imperiální armáda

Imperiální flotila

Imperiální rozvědka

Černé slunce


Císařův palác

Coruscant

Coruscant 2

Přílet na Coruscant

Coruscant 3

Coruscant 4


Imperial City (Coruscant)

Planeta Coruscant je centrem dění galaxie již od počátků Staré Republiky, tedy již tisíce let. Za tu dobu se Coruscant změnil k nepoznání, jediné, co se nezměnilo, je jeho klíčový význam. Vždy platilo, platí a platit bude, že ten, kdo ovládá Coruscant, tak vládne galaxii. (Ehm, to trošku připomíná Dunu. ;-) )

Přes svou relativní blízkost k jádru galaxie, Coruscant byl chladnou planetou. Mohla za to jeho vzdálenost od slunce. Většina obyvatel Coruscantu ani netuší, že se o termoregulaci starají gigantická orbitální zrcadla, která redistribuují tepelnou energii. Planeta má vodní síť napájenou rozpouštěním polární čepičky (která se mimochodem využívá k zimním sportům), voda je následně rozváděna po celé planetě složitou soustavou potrubí. Splašky a odpad z planety je odváděn prostým způsobem - je vymršťován z planety směrem ke slunci.

Celá planeta je jediným velkým městem. Původní zvířecí druhy, které planetu obývaly, tak lze najít pouze v zoologických zahradách. Na Coruscantu tak prosperují především druhy adaptované na urbanizované prostředí, jako jsou jestřepýři či žuloví slimáci. Nejbizarnější druhy však prý lze nalézt v neprobádaných nejnižších patrech. Jen málokdo má ale odvahu prozkoumat tak nebezpečnou a nehostinnou oblast. V nejnižších patrech Coruscantu, tam, kde slunce nesvítí, jsou tajemství, která je lepší neprobouzet. Těžko říct, jaké druhy se za ty tisíce let v hlubinách vyvinuly.

Po nástupu Impéria prošel Coruscant pozvolnou proměnou. nejdříve byly odstraněny rušivé elementy, jako byl například Chrám Jediů. Coruscant se vydal ke světlým zítřkům. Pro běžného návštěvníka se stal Coruscant (ostatně jako celé Impérium) bezpečnějším místem k pobytu. Velké dopady měl Nový Řád i v takových oblastech, jako byla architektura. Při srovnání pohledů na Imperial City (tak byla planeta během Rebelie přejmenována) klasického Impéria a Coruscant předimperiální je vidět obrovský rozdíl.

Z povrchu Coruscantu zmizelo mnoho "špatných čtvrtí" a s nimi i četné kriminální gangy, které ohrožovaly občanskou společnost. Pravda, Imperial City se stalo domovskou planetou pro největší podsvětní organizaci galaxie - Černé slunce. Vládce Černého slunce, princ Xizor, měl svého času v Imperial City přepychový palác. Princ Xizor ale také zastával místo třetí nejmocnější osoby galaxie a zároveň byl císařovým blízkým rádcem. Černé slunce tak bylo za časů Impéria císaře Palpatina trpěno, mohlo nerušeně žít ve stínech Impéria.

Po Endoru připadlo Imperial City Povstalcům. Ti poté zneuctili klenot imperiální architektury a svatostánek každého občana. Ano, z Císařského paláce udělali sídlo "novorepublikové" moci. Naštěstí měli Povstalci s obnovou "svého Coruscantu" velké problémy. Vždy, když se jim podařilo částečně obnovit jeho povrch, nějaký válečný pán jej znovu zpustošil. Poslední ranou byla invaze Yuuzhan Vongů.

Yuuzhan Vongové se stali názornou demonstrací bezmocnosti Povstalců. Povstalci vždy aplikovali pošetilou politiku, která se řídila jediným přikázáním: "Zničte každou superzbraň, která existuje". Galaxie, která byla zbavena Impéria a jeho organizované armády se tedy již pochopitelně nemohla ubránit vongské válečné mašinérii. (Ach, jak by se asi tvářili ti ohyzdní mutanti, kdyby jim to doprostřed čela někdo napálil Hvězdou smrti!)

Každopádně, Vongové transformovali Coruscant do něčeho, co by se dalo nazvat vongským rájem. Složitou celoplanetární manipulací začali pohřbívat památku po tom, čím Coruscant byl.

 

Lokace Coruscantu