Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Hlídkový droid

Hlídkový droid v Mos Eisley

Hlídkový droid a stormtrooper


Imperiální hlídkový droid, typ IV

Typ IV je velmi běžný typ průzkumného droid, který je Impériem hojně využíván, především na odlehlých planetách jako je například Tatooine. Typ IV je velmi drobný, vznáší se na miniaturních, ale výkonných repulsorech (dosah až do výšky 15 metrů). Má baňkovité tělo, které oplývá velkým množstvím jemné senzorové techniky. Jeho přední čidla obsahují nezávislé elektromagnetické, infračervené a pro normální vlnovou délku uzpůsobené receptory. Dále se v jeho malé schránce nachází kompaktní holografické nahrávací zařízení, které typu IV dovoluje nasnímat až tříhodinový záznam nejvyšší kvality.

Tento hlídkový droid je po menších úpravách neocenitelný i v boji. Má totiž jen velmi slabou osobnostní charakteristiku, tudíž lze opravdu snadno přemazat jeho sebezáchranný instinkt pouhým důrazným příkazem. Poté se již stává plnohodnotným členem skupiny, který je schopen přelétat nad bojištěm, označovat stanoviště nepřítele, rizikové oblasti či strategicky výhodná místa.

Smutnou skutečností je, že mnoho takovýchto hlídkových droidů bylo poničeno během výkonu služby. Většinou byli rozbiti pochybnými individui, většími droidy, pouličními povaleči, kteří nerespektují autoritu droida Impéria. Takový osud potkal i veterána typu IV - IM4-099 (zvaného Tvářička, zřejmě po známé holovizní hvězdě), který sloužil u oddílu v tatooinském Mos Eisley.