Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Portrét IG-88

IG-88 na palubě Executoru

Pálící IG-88

ig88.wav


IG-88

Série droidů IG-88 byla bohužel dílem Impéria. Podobně jako o mnoho let mladší Dark Troopeři se i roboti IG-88 měli stát smrtícími mechanickými bojovníky, kteří by rozdrtili Povstání. Měli k tomu ty nejlepší dispozice - odolné kovové tělo s četnými senzory okolo hlavové části, rozptylovač jedovatého plynu, plamenomet, zvukový imobilizér, pulsní kanón, odpalovač projektilů s neurálním inhibitorem a hlavně chladný kovový mozek, který nedělá chyby.

S konstrukcí robotů IG se začalo až v době několika let před Yavinem, teprve až alespoň trochu zešedly vzpomínky na boje Klonových válek, ve kterých světy Republiky ohrožovala bezskrupulózní armáda droidů Obchodní federace a později Konfederace. (Série IG dokonce měla v Klonových válkách své předchůdce, roboty podobné typu IG, kteří sloužili pod legendárním Durgem a jezdili na speederbicích s dlouhými kopími.) Jediných pět vyrobených modelů s označením IG vzniklo v Holowanských laboratořích, z popudu imperiálního kontrolora Gurduna a v rámci Projektu Phlutdroid. Brzy po jejich výrobě se jeden z nich vzbouřil a pozabíjel své stvořitele. Poté nakopíroval svou osobnost do zbylých tří robotů IG-88 a jednoho IG-72, ten se však brzy od ostatních oddělil a později byl zničen.

Každý ze čtyř robotů IG-88 si ke svému jménu dodal rozlišovací jednopísmennou příponu. Poté se vydali na planetu Mechis III, kde začali potají vyrábět roboty s pozměněným vědomím. Pak se již cesty čtyř robotů rozdělily.

Druhý v pořadí, IG-88B, začal pro odvedení pozornosti pracovat jako námezdní lovec. Ve spojení se svou lodí IG-2000 si brzy udělal ve svém oboru jméno, připojil se k Cechu a dokonce byl přizván lordem Vaderem k lovu Millenium Falcon. Propočítal si, že Boba Fett je nejpravděpodobnější vítěz lovu, a tak jej sledoval až do Oblačného Města, kde byl Fettem zničen.

Ostatní dva droidi IG-88C a IG-88D vyrazili za pomstou Fettovi v identických lodích IG-2000. Slavný námezdní lovec je však opět přelstil, neboť rozstřílel jejich lodě na kousky. Přeživší IG-88D byl nakonec doražen na Ord Mantellu.

Poslední robot série IG, IG-88A, dokončil přípravy na ovládnutí galaxie. Nařídil prý svým továrnám, aby vyrobily identickou kopii řídícího počítače Druhé Hvězdy smrti. Poté zaútočil na imperiální konvoj s originálem, zaměnil padělek za pravý počítač a převedl do něj své vědomí. Druhá Hvězda smrti však byla zanedlouho zničena, a tak se nikdy nedozvíme, co je na této směšné teorii pravdy. Ironií osudu je, že Povstalci v pozdějších letech seriózně uvažovali o potencionálním nasazení robotů IG-88 proti Yuuzhan Vongům. Jak směšné.