Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


Executor v bitvě o Hoth


Executor - hvězdný destruktor třídy Super

Executor sice nebyl tou největší lodí, jakou kdy Impérium postavilo, přesto je symbolem moci a krásy. Bohužel je také smutným památníkem konce klasického Impéria.

Konstruktéři této lodi dovedli dýkovitý tvar Imperiálních Hvězdných Destruktorů k dokonalosti. Většinu svrchní plochy destruktoru pokrývalo zázemí pro posádku, zbraně a další systémy, které vzdáleně připomínalo obrovské město. Velící věž byla osazena dvěma kulovitými instalacemi, jedna z nich plnila funkci komunikačního centra, druhá zajišťovala provoz deflektorů můstku. Pod povrchem Executoru se nacházela kolosální síť inženýrských zařízení, která společně s obřími třinácti rudě zářícími tryskami posouvala celé zařízení vesmírem.

Executor byl vlajkovou lodí lorda Vadera a vedoucí lodí Imperiální smrtící eskadry. Byl také velící lodí během tragické bitvy o Endor.

Tehdy byl admirálu Piettovi dán rozkaz, aby zabránil povstaleckým lodím uprchnout z bitvy. Bohužel nikdo neočekával netradiční taktiku Povstalců, kteří navedli své lodě do těsné blízkosti imperiální flotily, aby znesnadnili zaměřování Druhé Hvězdy smrti. Executor se ocitl pod palbou povstaleckých lodí. Jejich stíhačům se čirou náhodou podařilo zničit generátor štítu velícího můstku. Poté už byl můstek Executoru snadno kořistí pro sebevražedné teroristické komando ve strojích A-wing. Jeden z povstaleckých pilotů, podle směšné povstalecké propagandy prý s poškozeným strojem, chladnokrevně vlétl do velící věže Executoru, plné nevinných a statečných vojáků. Executor, který byl tímto zbabělým činem zbaven veškeré kontroly, byl poté stažen gravitačním polem měsíce Endoru a Hvězdy smrti na povrch rozestavěné stanice. A ... vypařil se.

Tato bolestná ztráta předznamenala nejstrašnější porážku v dějinách Impéria.

Executor se v den svého dokončení v loděnicích Fondoru stal první lodí nové třídy hvězdných destruktorů Super. Další známou lodí této třídy byla například Lusankya.

Executor těsně po svém dokončení zničil povstaleckou základnu na Laakteenu. Také se zúčastnil likvidace Povstalců, kteří prchali z Yavinu IV. Tehdy byl potupně ochromen speciálním typem silových nábojů, vyslaných Rebely. Další nepříjemnou skutečností se stala anihilace tři Imperiálních hvězdných destruktorů během špatně vypočítaného hyperprostorového skoku do soustavy Hoth, při kterém vršek Executoru naštěstí neutrpěl žádné škody.

O monumentalitě Executoru svědčí i následující údaje o výzbroji:

Vpředu

200 těžkých a lehkých turbolaserových baterií

50 raketových odpalovacích zařízení

100 iontových kanónů

20 projektorů tažných paprsků

Na každém boku

75 lehkých a 50 těžkých turbolaserových baterií

75 raketových šachet

50 iontových kanónů

10 projektorů tažných paprsků

Záď (tradičně bývá ozbrojena nejslaběji, nikoli u Executoru)

po 50 u těžkých turbolaserových bateriích, u iontových kanónů i odpalovacích šachet