Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


DT Fáze 2

DT Fáze 0

DT Fáze 2 podruhé

Boj s DT Fáze 2


Dark Trooper

Dark Troopeři byli jednou z mnoha ukázek technologické převahy Impéria. Podobně jako měla Hvězda smrti rozmetat flotilu Povstalců na prach, tak Dark Troopeři se měli stát nezdolnými anděly pomsty, kteří by drtili povstaleckou pozemní pěchotu a techniku. Jen s velkým štěstím a s pomocí nezdolného agenta a bývalého stormtroopera Kyla Katarna se Povstalcům podařilo odvrátit tuto hrozbu.

Myšlenka Dark Trooperů se zrodila v hlavě veterána Klonových válek, generála Roma Mohce. On v časech skomírající Staré Republiky mohl z první linie sledovat veškeré výhody i nevýhody obrovské konfederační armády droidů. Když poté vzrostla jeho moc v Imperiální armádě, podařilo se mu přesvědčit lorda Vadera a stal se hlavou projektu Dark Trooper, který měl vyústit v nasazení pokročilých bojových droidů plnících svou roli "superstormtrooperů" do boje s Povstáním.

Existovaly čtyři základní vývojové fáze projektu:

Dark Trooper Fáze 0 - byl nejranější verzí a vlastně nebyl ani příliš odlišný od běžného stormtroopera, kromě toho, že nosil jetpack, který mu umožňoval krátké přelety a tmavé brnění, které jej odlišovalo od standardního bílého stormtroopera. Nultí Dark Troopeři byli lidé, kteří sloužili jako rychlé a úderné oddíly Imperiální armády, nosili ARC kanóny k rychlé terminaci velkých nepřátelských útočných vln.

Dark Trooper Fáze 1 - byl již skutečně droidem. Stál však poněkud mimo hlavní vývojovou větev, neboť jeho hlavní zbraní byl meč - tudíž byl vytvořen k boji zblízka. Také nosil na volné levé paži malý deflektor, kterým odrážel střely z blasterů.

Dark Trooper Fáze 2 - byl standardním a nejrozšířenějším Dark Trooperem. Nosil útočný kanón, který mohl být nabit i hořícími plasmovými náboji či raketami. Jeho oblek byl vybaven jetpackem, který mu umožňoval létat. Byl taktéž velmi podobný standardní stormtrooperské zbroji, až na tmavě šedou barvu. Největší síla Dark Troopera Fáze 2 spočívala v jeho nepřekonatelné mobilitě na krátké vzdálenosti (jetpack) i snadná forma jeho dopravy na místo zásahu. Tyto Dark Troopery bylo totiž možno umístit do malých hyperprostorových cestovních modulů, které snadno nepozorovaně pronikly k místu určení.

Dark Trooper Fáze 3 - byl poslední a nejsilnější Dark Trooper. Byl postaven pouze jeden a ten sloužil přímo generálu Mohcovi. Mohl fungovat automatizovaně či být použit pouze jako zbroj. Tak to učinil i generál Mohc proti Katarnovi, když byl na palubě Arc Hammer poražen. Trojkový Dark Trooper byl osazen opět těžkým kanónem a na obou ramenech měl uložené sklápěcí raketomety.

Dark Troopeři se objevili krátce po zničení první Hvězdy smrti, na tajné povstalecké základně Tak. Tam byli dopraveni podobným způsobem jako proboti - v kapslích. Oddíl pouhých 12 Dark Trooperů Fáze 2 zcela potlačil jakýkoli odpor a zpustošil základnu Povstalců na Talayi. Povstalecká rádoby-císařovna Mon Mothma po tomto úspěchu a pomstě za zničení Hvězdy smrti. nasadila na vysledování Dark Trooperů Kyla Katarna - povstaleckou legendu. Ten pronikl na Arc Hammer, obří mobilní instalaci a místo výroby Dark Trooperů, a zabil generála Mohce a zničil i samotnou stanici.

Císař byl tak rozezlen ztrátou Arc Hammeru i neskutečně velikou finanční zátěží projektu, že po smrti generála Mohce zanikla i velmi slibná myšlenka Dark Trooperů. Přesto se proslýchá, že několik oddílů Dark Trooperů prý působilo těžké ztráty Yuuzhan Vongům v době jejich invaze.