Hlavní stránka Organizace, instituce, galaxigrafie, ...
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Galaktické Impérium je svět, který má své zákony. Ten svět lze zkoumat z mnoha a přesto nikdy nevystihnete vše.


Galaxigrafie

Galaxie

Imperial City (Coruscant)

Byss


Organizace a instituce

COMPNOR a ISB

Imperiální armáda

Imperiální flotila

Imperiální rozvědka

Černé slunce


Znak Černého slunce

Princ Xizor

Člen Černého slunce

Guri


Černé slunce (Black Sun)

Za dob Staré Republiky i ve stínech Impéria, Černé slunce po staletí vládlo podsvětnímu životu galaxie.

Černé slunce. V dějinách galaxie by se našla snad pouze jediná organizace, která by mohla v historickém měřítku soupeřit s Černým sluncem, tou organizací je Výměna (Exchange) z dob tisíc let před vznikem Impéria. Exchange však byla narozdíl od Černého slunce povětšinou spíše obchodní organizací se špatnou pověstí, které si příliš nezakládala na anonymitě. Naopak mnoho entit pracujících pro Černé slunce častokrát ani netušilo, že pro něj pracují. To však nic neměnilo na širokém záběru BS v mnoha ilegálních aktivitách ani na neuvěřitelné preciznosti jeho informační sítě, která si nezadala se sítí Imperiální rozvědky.

Vzestup, vrchol a pád Černého slunce je spojen se jménem Temného prince Xizora, jenž byl v nezasvěcených imperiálních kruzích znám především jako ředitel Xizor Transport Systems. Ve skutečnosti se však tento Falleen stal šéfem největší zločinecké organizace galaxie asi sedm let před bitvou o Yavin. Pod jeho velením byla skupina devíti pobočníků, teritoriálních vůdců Černého slunce, kteří se honosili titulem "Vigo". Princ Xizor však doplatil na svou pomstychtivost vůči lordu Vaderovi, s jeho smrtí se BS ocitlo v nepřehledné situaci, kdy o moc soupeřili různí pobočníci. Šlo o podobnou situaci, v jaké se Černé slunce ocitlo krátce před bitvou o Naboo, kdy jeho vedení infiltroval Darth Maul. Vedení se nakonec ujala Xizorova neteř Savan. Nebyla však zajmout androida Guri, který sloužil Xizorovi a jehož elektronický mozek obsahoval mnoho cenných údajů a kontaktů.

V následujících letech vládlo Černému slunci mnoho vůdců, dokonce došlo k jeho částečné reformaci v útvar zvaný Černá mlhovina. Poslední známým vůdcem před definitivním rozbitím Černého slunce byl Czethros. Ve stínech a beze slávy, rozpadly se poslední zbytky této kdysi mocné instituce.