Hlavní stránka Imperial Outpost Pečlivě vybrané a nezávadné odkazy
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

--------------------------------------------

Star Wars jsou obrovským fenoménem a existuje nepřeberné množství webů, které se jimi zabývají. Galaktické Impérium je však v globálním i tuzemském měřítku mírně opomíjené.Když jsem hledal zajímavé weby, které by byly pouze o Impériu, výsledky byly žalostné. Přesto doufám, že tuto sekci brzy zaplním kvalitními odkazy.

--------------------------------------------

 

--------------------------------------------

--------------------------------------------

--------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

starwars.com

Oficiální stránky Star Wars jsou příkladnou ukázkou toho, co se nám na Star Wars nelíbí. Tento web je totiž hlavně výstavní skříní Lucasova hračkářství. Jeho hlavním účelem je další dolování peněz na nebohých fanoušcích. Předně se na starwars.com můžete zaregistrovat do oficiálního fan-clubu Hyperspace, samozřejmě za menší poplatek (USA 40$, Kanada 50$, ostatní státy 20$). Dále se web hemží spoustou odkazů na nabídku mnoha SW zbytečností. V internetovém obchodě si klidně můžete zakoupit kostým "princezny Leii v bikinách" i pro vašeho psa. Na starwars.com ale také naleznete především solidní informační základnu (hlavně Databank je výborná) a četné možnosti zapojení do diskuzí. K technickému zpracování celého webu nelze samozřejmě nic vytknout. Zajímavostí je hojné využívání tabulek.

Czech Star Wars Universe

Nejvýznamnější a největší web o Star Wars v ČR. Funguje především díky vůli opravdových fanoušků. Nabízí bohatý obsah, různorodé možnosti komunikace (chat, fórum, ...), časté aktualizace, novinky a také hostuje několik souvisejících webů. Je to zkrátka opravdu dobrý web. I přesto má své slabiny. Nejvýznamnější z nich spočívá ve velmi různorodé kvalitě a designu sekcí. Některé nebyly aktualizovány roky (a je to na nich vidět), některé jsou zcela nové. Dalším problémem jsou technické obtíže (špatné nastvení kódování znaků, nefunkčnost některých sekcí, ...). Jinak je ale CSWU zkrátka bez konkurence.

Galactic Empire Databank

Obsáhlá databáze s mnoha až překvapivě přesnými údaji o technice ve Star Wars. Na webu nenaleznete pouze údaje o Impériu, ale i ostatních frakcích či dokonce osobách. Design však již dnes nevyhovuje imperiálním standardům.

www.stardestroyer.net

Stránky, které jsou plné mnoha zajímaých informací a postřehů. Ať hledáte srovnání techniky Impéria s technikou startrekovské Federace či podstatu fungování turbolaserů - jste na tomto webu správně. Velmi kvalitní obsah je však mírně degradován nepřehledným zpracováním a horší vizuální podobou.

en.wikipedia.org/wiki/Galactic_Empire_(Asimov)

Záznam z Wikipedie o Galaktickém Impériu nikoli ze světa Hvězdných Válek, ale ze světa Nadace Isaaca Asimova. Jisté podbnosti Lucasovy vize s Asimovem si nelze nevšimnout.

Imperial Starfleet Fansite

Sympatický česky psaný web, který si svou poslední aktualizaci už ani nepamatuje. Přesto obsahuje nečekaně mnoho informací a obrázků plavidel Imperiální flotily (především TIE strojů). Některé odkazy jsou neaktivní a rámce jsou poněkud zmatené - to vše je daň za stáří. Přesto doporučuji.

Archiwum Star Wars

Pozoruhodné polské stránky jsou archivem obrázků i jiných multimédií s tematikou Star Wars. Opravdu vynikající je sekce s archivem replik vyřčených v klasické trilogii. Nejdříve samozřejmě navštivte ty imperiální! Aktualizace, technické i grafické zpracování pokulhává za bezkonkurenčním obsahem.

www.vaderova-pest.ic.cz

Nedávno vzniklý web o nejslavnější úderné skupině stormtrooperů - 501. legii. Naleznete na něm stručnou historii této jednotky, popis výstroje, aj. Výborné jsou popisy bitev, kterých se tito hrdinové zúčastnili. Vzhledem k mládí stránky je zatím nehotová grafická podoba pochopitelná.

czechempire.ic.cz

Czech Empire je sdružení, které se snaží spojovat lidi se zájmem o vše ohledně Impéria v jakékoliv podobě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imperiální družba:

hvezdnevalky.xf.cz

Stránky SW fanouška s obecným obsahem. Teprve vzniká jejich obsahová náplń, která se zatím jeví velmi slibně. Web, který je v lecčems podobný Imperial Outpost. Jde o stránky jednoho člověka, s jednoduchým designem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přátelé:

Darth Daron's SW Page

Příběh stránek Darth Darona je jako střižený ze SW. Mladý a nadějný ;-) SW fanda se rozhodl udělat web, na kterém by nabídl to, co on považuje na Star Wars zajímavé. Vznikl tak site s překvapivě bohatou nabídkou informací, downloadů a mnoho jiného. Na druhou stranu je tento web dílem ryzího nadšeného amatérského webdesignera (což jsme asi všichni). Ať mi DD promine, ale design webu v současné době jako by z displeje vypadl spoustě ostatních webů. Našlo by se i spoustu dalších drobností. Přesto je to zkrátka fajn.

Q-Wen's Star Wars Site

Q-Wenovo stránky jsou webem s příjemným, dokonce až výborným grafickým ztvárněním a jsou jakýmsi rychlým informačním zdrojem a částečně i rozcestníkem ke světu Star Wars. Zvláštní znamení: autor má rád KOTOR (ostatně jako hodně jiných lidí). Slabinami webu jsou Q-Wenova zaneprázdněnost, místy až příliš velká stručnost a také Raven. (Nechť mi odpustí! ;-) )

Skywalker site

Stránky Lorda Czaady jsou opravdový unikát. Zanícený a nepochybně poučený autor prostřednictvím webu prezentuje svůj kontakt se Star Wars. Bohužel se až příliš odklání od názvu svého díla. Více ale zamrzí někdy až roztomile vyhlížející chyby (nadměrně velká ilustrační fota, nevynechávání mezery za interpunkcí, podivný design a struktura, fanovitost informací, ... ).