Hlavní stránka Osobnosti Galaktického Impéria
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Je lží, že Impérium dělalo z lidí nevýrazné, slaboduché a neschopné jedince (pokud nepočítáme Povstalce). Důkazem jsou níže uvedení!


Seznam osobnostÍ

Boba Fett

Císař Palpatine

Darth Vader

Mara Jade

Princ Xizor

Velkoadmirál Thrawn

Velkomoff Tarkin


Kreslený Fett

Jango a Boba Fett

Boba s přilbou svého otce

Boba Fett s rodinou

Boba na Tatooine

Boba v záři slunce

Boba Fett, Vader a Lando

Boba Fett a Darth Vader

Fett a zmražený Solo

Slave I

Boba zasahuje

Boba v Jabbově paláci

Boba a Hvězda smrti v pozadí

azuwish.wav

nogood.wav

putsolo.wav

worthlot.wav


Boba Fett

Vojáci a agenti Impéria byli smrtící a početní, jejich služba oddaná. Přesto však několik osobností Impéria, hlavně však Darth Vader, pochopilo, že pro vybrané delikátní úkoly je vhodné použít i neobvyklých prostředků, i těch, které lze nalézt mimo oficiální sféru Impéria. Ostatní mocnáři říše to Vaderovi často zazlívali, avšak pro něj byly důležité výsledky. A ty námezdního lovce jménem Boba Fett předcházely.

Byl to klon. Genetická kopie svého otce, námezdního lovce Jango Fetta, jemuž v žilách kolovala nezdolná krev Mandaloriánů. Boba vznikl na začátku budování Republikové armády, asi deset let před počátkem Klonových válek, neboť se jeho otec stal genetickou předlohou klonových jednotek. Dětství prožil ve společnosti své otcovské předlohy, s níž se účastnil nejen výcviku vojáků, ale i loveckých výprav. Kromě toho se ovšem vzdělával přímo z knih knihovny města Tipoca na Kaminu.

Začátek Klonových válek znamenal pro Bobu životní tragédii. Během první bitvy o Geonosis přišel o otce, když jej světelným mečem sťal mistr Windu. Ve chvíli, kdy po prvním střetu Separatistů a Republiky ze země sbíral otcovu mandaloriánskou přilbu, byl jeho budoucí osud zpečetěn.

Život ani ne náctiletého Boby byl v těch časech velmi svízelný. Stal se obětí snah lovkyně Aurry Sing, která se pokusila ukořistit kredity z Jangova bankovního konta i loď Slave I. Načas jej zajal zrádný zaměstnavatel jeho otce, hrabě Dooku. Také se mladý Boba uchýlil do ochrany Jabby Hutta, jenž dlužil jeho otci laskavost. Boba Fett v jeho službách málem zahynul, když se střetl s generálem Grievousem. Přežil. A brzy se blíže seznámil s budoucím Temným Pánem, Anakinem Skywalkerem, neboť jím byl zachráněn před přisluhovačkou lorda Tyrana, Asajj Ventress. Boba se díky Skywalkerovi dostal až k samotnému kancléři Palpatinovi, když se pokoušel pomstít otcovu smrt - zabít Mace Windu. Kancléř však boj zastavil, aby měl s Bobou posléze soukromý rozhovor, ve kterém se zmínil o tom, že mají nejspíše společného nepřítele a že ví o dvojí identitě hraběte Dooku. Ti dva se rozešli a o svém setkání Boba pomlčel.

Když skončily Klonové války a vzniklo Impérium, Boba Fett již byl dle měřítek Mandaloriánů plnoletým. Ve své na zeleno přebarvené zbroji nastoupil na dráhu nejlepšího lovce galaxie. Načas Boba Fett pracoval pro Imperiálního velkoinkvizitora Maloruma, když se spojil s dalším lovcem, D'harhanem, aby sbíral informace o posledních dnech Padmé Amidaly. Při pátrání po zapadlých světech, jako byly Naboo, Polis Massa či Bellassa, se opět střetl s přežívajícím Obi-Wan Kenobim. V té době pojal za manželku kiffarskou lovkyni Sintas Vel a zplodil s ní dceru jménem Ailyn. Avšak Fettova práce byla neslučitelná s trvalým vztahem, tudíž svoji rodinu brzy opustil.

Fett pracoval velmi často pro Impérium. Lord Vader jej například pověřil vysledováním povstaleckého špióna, známého pod krycím jménem Mole, na ledové planetě Ota. Dvanáct let před bitvou o Yavin vedl Fett 501. legii při výsadku na rodném Kaminu. Klonovači zde totiž z uchovaných genetických vzorků tajně vypěstovali odbojnou armádu klonů. Fett však díky znalosti prostředí vedl nejlepší jednotku Impéria k vítězství.

Pak ovšem na Maryxu Minor došlo ke konfliktu Boby Fetta a Darth Vadera. Ti dva svedli tuhý souboj o vlastnictví skříňky s hlavou legendární věštkyně. Skončil nerozhodně. Oba tak nakonec odešli s větším respektem ke svému protivníkovi. Fett později na planetě Dragulli pomohl lordu Vaderovi v boji s přesilou námezdních lovců.

Mezi mnoha četnými Fettovy úspěchy je nutné vyzdvihnout rozbití Cechu námezdních lovců. Naopak se však ani Fettovi nezdařilo zabránit nepřekonatelnému Kylu Katarnovi ve zničení projektu Dark Trooper. Svoji reputaci v očích Impéria si ale vylepšil, když jako jediný z elitní skupiny lovců, které Darth Vader pozval na palubu Executoru po bitvě o Hoth, dokázal vystihnout úskok Povstalců v Millenium Falcon. Sledoval loď Hana Sola až do Oblačného města, kde kontaktoval lorda Vadera. Odměnou za jeho excelentní práci pro říši se mu stalo kromě kreditů i ponechání kořisti - Sola zamrzlého v karbonitu.

Poté ale nadlouho zmizel z galaktické scény. Vícenásobná konzumace pouštním Sarlaccem ho přinutila se načas stáhnout. Přesto dál v tajnosti pracoval. Pád Impéria nijak nezastavil postup jeho kariéry. Dokonce se navrátil k Mandaloriánům a jakožto jejich vůdce později bojoval po boku Vongů. V rozhodující okamžik ovšem změnil svůj postoj a přidal se na stranu galaxie, aby v čele Mandaloriánů osvobozoval planety od vongské okupace.

V 71 letech postihla Fetta překvapivá nesnáz: od svého lékaře na Kaminu se dozvěděl, že navzdory svému relativně nízkému věku umírá. Boba Fett se rozhodl dosáhnout všech svých cílů, před tím než mu dojde čas a snad i zastavit degenerativní proces.

Boba Fett se stal během svého života legendou, takřka mýtickou postavou. Mohl za to snad jeho neobvyklý zrod, krev Mandaloriána, lovecké úspěchy a v neposlední řadě jeho vzhled. Téměř bez výjimky vystupoval pouze v mandaloriánském brnění, které zdědil po svém otci a které si až neuvěřitelně upravil. Aby se odlišil od svého otce, změnil nejen barvu - z brnění se stala takřka pochodující zbrojnice, osazená vždy tou nejlepší technikou. Jetpack, plamenomet, raketomet a EE-3 se na tomto muži stali postrachem všech lovených v galaxii. Neméně pověstná jsou i Fettova plavidla, především Slave I, který pilotoval ještě za otcova života. Po otci zdědil kromě podoby i tvrdý hlas, ačkoli jej často nepoužíval.

Fett dodržoval po celý život velmi pragmatický morální kodex, ovlivněný dědictvím Mandalora. Neexistoval pro něj žádná nadřazená moc, i když Impérium v jistém slova smyslu podporoval, neboť pro něj bylo právoplatnou vládou, kterou Povstalci ohrožovali. K druhému muži Galaktického Impéria - lordu Vaderovi, měl vzhledem k několika společným setkáním velmi profesionální vztah, založený na vzájemné úctě. Vader oceňoval Fettovy schopnosti, zatímco Fett kromě toho uznával Vaderovu zásluhu na záhubě vrahů jeho otce - Jediů i Separatistů.

Boba Fett a Jabba

Boba Fett