Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


AT-ST mířící k nebi

AT-ST namalované sprejem

AT-ST v bitvě o Endor

Atst_2.wav


AT-ST

Název tohoto stroje je poněkud zavádějící. Univerzální průzkumný transport (All Terrain Scout Transport) totiž při svých skromnějších rozměrech už ani přímo transportním zařízením nebyl. Šlo o lehký průzkumný kráčivý tank, vysoký zhruba 8 metrů, který se osvědčil téměř za všech podmínek. Disponoval totiž unikátní bipedální konstrukcí, která mu umožňovala zvládat veškeré povrchy od ledových plání Hothu až po pralesní terén měsíce Endoru.

Na mechanismu nohou se nacházela vlastní pilotní kabina, která zároveň nesla i výzbroj - dvojici blasterových děl na bocích a dvojité dělo na přídi s raketometem. Jedinou posádkou AT-ST byli pilot a střelec. Do kabiny se dostávali poklopem na stropě kabiny, AT-ST byla totiž v kasárnách obvykle přístupná pomocí systému plošin a výtahů, podobně jako TIE v hangárech křižníků. Velmi zajímavým rozšířením bývaly u těchto tanků speciálně navržené duraocelové drápy, které jim umožňovaly dostat se skrze barikády i přirozené překážky.

Během boje mívala AT-ST na starost především decimaci nepřátelské infanterie, podporu pozemních jednotek a ochranu prostoru kolem masivnějších AT-AT. Všechny úkoly většinou velmi efektivně plnily, pokud bylo správně využíváno jejich konstrukčních výhod.

Model AT-ST byl výkonný, elegantní, pohyblivý a disponoval přesnou a smrtící výzbrojí. Díky tomu se rozšířil natolik, že se stal hlavní obrněnou složkou většiny planetárních sil. Pokud jsou snad zaznamenány nějaké případy jejich selhání v konfliktech s Povstalci, je nutno tyto informace korigovat. Povstalci totiž svého času tvrdili, že během událostí kolem Endoru celou skupinu AT-ST vyřadila pouhá smečka lesní zvěře jen s primitivními nástroji.