Hlavní stránka Technika a technologie
Galaktické Impérium filosofie historie struktura osobnosti technika temná strana kultura

Impérium - to je synonymum pro technický pokrok. Především vojenská technika se vyvinula do podoby, o jaké se za Staré republiky nikomu ani nesnilo!


Seznam techniky a technologiÍ

AT-AT

AT-ST

Dark Trooper

Druhá Hvězda smrti

Executor

Hvězda smrti

IG-88

Imperiální hlídkový droid, typ IV

ISD

IT-O

MSE-6

Probot

RA-7

Raketoplán třídy Lambda

Stormtrooper

TIE


AT-AT v bitvě o Hoth

AT-AT v bitvě o Hoth podruhé

Černobílá kresba AT-AT

Atat_2.mp3


AT-AT

Univerzální ozbrojený transport (All Terrain Armored Transport), kráčející kolos, chodící tank. Toto obdivuhodné a nesmírně úspěšné vozidlo se stalo legendou na všech imperiálních bojištích. Při pohledu na tohoto 15 metrového "krasavce" Rebelům ztuhl přidrzlý úsměv ve tváři. Skutečně, Povstalci nedisponovali žádnou pozemní technikou, která by AT-AT dokázala výrazněji ohrozit. Ani známé nasazení Sněžných speederů při jejich útěku z Hothu nebylo tak úspěšné, jak povstalecká propaganda deklamovala. Přesto si někteří pacifističtí pisálkové dovolí plivat na AT-AT, říkají, že ve skutečnosti není zas tak účinný, jako je strašidelný. Zlí jazykové také tvrdí, že potřebují příliš mnoho oprav a péče. Obojí jsou sprosté lži. První vyvracejí skvělé bojové výsledky, druhé například porovnání s předchůdci, poruchovými republikovými kolovými Juggernauty.

AT-AT mají 2 druhy výzbroje. Lehčí blastery, určené proti bližším a méně obrněným cílům, jsou umístěné na "skráních". Těžší, velmi výkonné laserové kanóny, jsou na "bradě". Posádka se sestává z velitele, pilota a střelce. Do nákladového prostoru se vejde 5 speederbiků a až 40 vojáků, popřípadě je možné AT-AT upravit k přenášení 2 strojů AT-ST.

AT-AT jsou často modifikována pro konkrétní typy terénů. V bitvě o Hoth byly použity speciální typy uzpůsobené extrémně chladným podmínkám a sněhu. Dune Walkeři, nasazovaní na písečných planetách, mají implementovaný speciální tepelný výměník. Existuje také vodní příbuzný kráčejícího AT-AT - AT-AT plavec. Aquatic Terrain Armored Transport využívá místo kráčivých končetin techniku repulsorů.